top of page
logo_bez textu.jpg

Svatební balíček Medium

Ideální varianta pro ty, kteří chtějí mít zaznamenány nejdůležitější okamžiky svatebního dne, kromě příprav novomanželů a momentů před samotným obřadem.

Focení začíná svatebním obřadem, pokračuje hostinou, společným focením s přáteli a rodinou, párovým focením, tradicemi a končí večerní zábavou. Balíček medium je focený standardně jedním fotografem a zahrnuje 6-8 hodin focení.  

DSC01078.jpg

01

Svatební obřad

Tou nejdůležitější částí celého dne je bezesporu obřad. Nastává chvíle, kdy se jeden druhému odevzdáte. Nejen pro maminky, ale i pro tatínky a další svatebčany velmi emotivní moment. Nastává chvíle, kdy vyslovíte své Ano, vyměníte si prstýnky a ztvrdíte slib novomanželským polibkem. Následují gratulace a průchod špalírem.
Po obřadu nesmí chybět fotografie všech zúčastněných a případně skupinek lidí, kteří se již na hostinu nechystají.

 

02

Tradice a hostina

Tradice jako rozbití talíře, přenos nevěsty ženichem přes práh, řeč otců, svědků nevěsty a ženicha, přípitek, společná polévka, nakrojení dortu, házení kytice a první tanec. To jsou tradice, které nesmí chybět na žádné svatbě a které nám fotografům nesmí za žádnou cenu uniknout. S páry vždy před svatbou na osobní schůzce probereme, jaké tradice a překvapení plánují mít, abychom měli jasnou představu o průběhu dne a nic nás tak nepřekvapilo. 
 

1 (623).jpg
DSC02838.jpg

03

Párové focení

Přichází řada na párové focení. První chvíle od samého začátku dne, kdy jste konečně jen vy dva a nikdo jiný. Konečně máte možnost si užít společné chvilky, jít ruku v ruce, naposledy si vyzkoušet kroky na první tanec, vyměnit si pár polibků, vyzkoušet záklon, společně se smát, zažít momenty romantiky a užívat si toho, že jste konečně svoji. Nebojte se, během focení vám budeme dávat drobné návody, nenecháme vás v tom samotné. Chceme, abyste si focení užívali jako kdybychom tam nebyli. Jen díky tomu dokážeme vyfotit vaše spontánní reakce, chvilky štěstí, radosti a lásky. Nebudeme vás nutit do ničeho, do čeho se vám nechce a nebudeme vás zdržovat focením zbytečně dlouho, protože víme, že společný čas na svatbě s rodinou a přáteli je pro vás důležitý. Chceme, aby pro vás bylo focení maximálně přirozené a příjemné. Proto se již na předsvatební schůzce domluvíme, kolik času chcete párovému focení obětovat, ale zpravidla nefotíme déle než 45-60 minut. Věříme, že i ti z vás, kteří focení nemají rádi si ho nakonec s námi užijí a budou na něj vzpomínat s úsměvem. 

04

První tanec a hod kyticí

První tanec je dalším ze stěžejních bodů celé svatby a my se na tuto chvíli moc těšíme, jelikož od tohoto momentu začíná zábava v plném proudu. Proto s prvním tancem nečekejte moc dlouho ať protancujete minimálně dvoje střevíce. Momentky, které z těchto chvil vzniknou, budou chloubou Vašeho alba. 
Hod kyticí pomalu mizí ze scény a tuto tradici nahrazuje omotávání kytice stuhami. Proč je tato varianta aktuálně žádanější, než samotný hod kyticí a proč ji nevěstám doporučujeme? Při samotném hodu kyticí se zúčastní vždy jen určitá skupinka skutečně vdavekchtivých dam a ostatní slečny postávají bokem. U omotávání kytice je do poslední chvíle překvapení, která ze zúčastněných slečen nakonec kytici získá. A jak takové omotávání probíhá? Každá z neprovdaných slečen si namotá svou stuhu na kytici. Kytici natažením stuh proti sobě vypnou nad hlavu nevěsty. Ta má zavázané či zakryté oči. Jednou rukou přidržuje kytici a do druhé ruky dostane nůžky kterými namátkově stříhá stuhy, a to je přesně ta část, kterou u focení milujeme. Najednou všechny slečny ožijí, přihlížející fandí, nebo se modlí, aby zrovna jeho přítelkyně květinu nevyhrála. Z těchto momentů vznikají vždy zajímavé fotografie PLNÉ RIVALITY, SOUPEŘIVOSTI A SMÍCHU. Proto tuto variantu vřele DOPORUČUJEME všem nevěstám MÍSTO KLASICKÉHO HODU KYTICÍ.

 

DSC09163.jpg
DSC01410.jpg

05

Fotky s rodinou a přáteli

Fotografie s rodinou a přáteli je možné nafotit takřka kdykoliv během svatebního dne. Ideální je však doba v podvečer, kdy už je slunce níže, jelikož se při pohledu do fotoaparátu nemračíme a fotografie nejsou přepálené, jak by tomu mohlo být v pravé poledne. I v pravé poledne je možné fotit, ideální jsou stinná místa. Ať už máte zájem o klasickou skupinkovou fotografii, akční, veselou, v pohybu či připíjející, rádi vám splníme vaše přání a představy. Máme rádi, když jsou páry kreativní, zábavné a nebojí se se svými přáteli a rodinou před námi uvolnit. 
Pokud skupinkové fotografie nejsou vaším šálkem kávy, doporučujeme alespoň fotografie s rodinou, svědky a nejbližšími. Během celého dne jsme vám plně k dispozici, tudíž můžete využít spontánních fotografií s přáteli namísto vyhrazeného času a místa pro skupinové focení.

 

06

Večerní zábava a hry

Máte připravené nějaké hry během dne, nebo navečer? Hry jsou určitým zpestřením celého svatebního dne, za nás můžeme vřele doporučit. Takové osahávání pánských pozadí a hledání svého pravého mezi vícero zúčastněnými muži na svatbě je určitě velká zábava, nejen pro nevěstu, ale i pro přihlížející svatebčany. To samé může muž poznávat svou nevěstu podle střevíčku. Novomanželský kvíz je taková svatební klasika, která nikdy neomrzí a prověří, jak dobře se vzájemně znáte. Her na internetu naleznete určitě hodně, jen je třeba si vybrat ty, které dobře zapadnou mezi vaši partu přátel a nezkazí atmosféru večera. Tak tomu může být například u hry „Svatební kočár“. Každý ho asi někdy na svatbě zažil a je to opravdu zrádná hra, a to z důvodu pití alkoholu za každou chybu. Rozptýlení v podobě her a tance určitě na svatbu neodmyslitelně patří a my jako svatební fotografové, tyto hry vítáme, jelikož během nich zachytíme spousty úžasných momentek. Méně je někdy více, proto je dobré mít „v rukávu“ pár her pro případ vyplnění dlouhých chvilek, ale vše uzpůsobit průběhu svatebního dne a zbytečně nenarušovat rozjetou zábavu. Tak jako tak, doporučujeme mít někoho, kdo je zorganizuje, aby břímě neleželo na vás.
 

1 (958).jpg
bottom of page