top of page
logo_bez textu.jpg

Předsvatební focení

Svatební párové focení je (častěji z mužského pohledu) jedním z největších strašáků celé svatby. Jak tomu předejít a těšit se na něj?

Odmítání, bagatelizování, odsouvání. Tak by se dal definovat přístup nejednoho muže ke svatebnímu focení a focení obecně. Přiznám se, ani já se na druhé straně foťáku se běžně necítím komfortně. Samozřejmě – výjimky potvrzují pravidlo a nic není definitivní. Najdou se i muži, kteří se na svatební focení opravdu těší. Kromě svižnosti je ale pro efektivní nafocení portrétů neméně důležitá dobrá spolupráce fotografa a novomanželů. Asi neexistuje žádné obecně platné pravidlo pro hladký průběh focení, základem je však odprostit se od faktu, že na vás míří fotoaparát a chovat se co nejpřirozeněji.

_DSC0543-Edit.jpg

01

Předsvatební focení-to je trénink

Pokusíme se to popsat z našeho pohledu. Začneme trochu zeširoka. Osobní schůzka před samotnou svatbou je pro nás alfa a omega celé spolupráce. Je nezbytná pro vzájemné poznání, zahození případných bariér a předání si potřebných informací k svatbě. Takovou schůzku zpravidla plánujeme 1-2 měsíce před datem svatby. Výjimkou jsou páry, kteří pochází ze vzdálenějších míst České republiky, či zahraničí, pokud se za námi nevydají na výlet nebo z časových důvodů chtějí uskutečnit schůzku dříve.

Na této schůzce je možné domluvit se na předsvatebním párovém focení. Všem párům nabízíme možnost objednání na konkrétní datum a čas. Fotografie pak můžete použít třeba na svatební oznámení, nebo jako výzdobu na vaši svatbu to už necháme na vaší fantazii. Je to jedinečná možnost si vyzkoušet párové focení nanečisto, už budete vědět, do čeho jdete a zboří se veškeré bariéry, pak už pro vás bude svatební focení o poznání jednodušší.

02

Jak to probíhá?

Cílem je se naučit u focení uvolnit a bavit se tak, jako bychom tam s vámi nebyli. Díky tomu vytvoříme přirozené fotografie, plné emocí, úsměvů a lásky, které vám poslouží jako skvělá upoutávka na vaši svatbu a vytvoří nezapomenutelnou vzpomínku po které už nikdy nebudete mít noční můry z focení.
Jediné, co od vás budeme potřebovat, je naladit se na správnou notu a užít si společný čas s vaším partnerem. Focením vás provedeme, budeme vám dávat rady a tipy, nenecháme vás na holičkách. Jde o to, aby bylo focení maximálně bezprostřední, můžete chodit, tančit, držet se za ruku, společně se smát a blbnout. A my s vámi. Společně si zkusíme 20 minut párového focení – přesně tak, jak by mohlo probíhat na vaší svatbě o pár týdnů později.

Průběh focení následně zkonzultujeme a po vzájemném feedbacku zhodnotíme, zda by na svatebním focení bylo vhodné něco změnit, nebo zlepšit. To je v praxi největší přínos předsvatebního focení – není to naostro, není to definitivní. Je to trénink.

_DSC0505.jpg

03

Pojďme fotit!

Máte obavy ze svatebního focení? Vyzkoušejte si to nanečisto! Předsvatební focení je opravdu skvělá průprava, kdy poznáte nejen svého fotografa, ale často i sebe samotné. Mnohdy fotíme páry, které stojí společně před foťákem poprvé a takový trénink opravdu ocení.

Předsvatební focení doporučujeme, v žádném případě ho však nevyžadujeme, záleží jen a jen na vás, na vašich pocitech, může to být však dobrá průprava. Svatební fotky jsou především o energii a radosti, kterou do nich společně vložíte. Ty se na výsledku vždy promítnou nejvíce.

1 (468).jpg
logo_bez textu.jpg

Chci se objednat

Napište nám do zprávy a my vám rezervujeme termín předsvatebního focení.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Pokud Vám odpověď od nás nedorazila zkontrolujte si prosím složku

SPAM ve svém e-mailu.

Děkujeme a přejeme krásný den.

Parové focení
bottom of page